top of page
  • תמונת הסופר/תidan abuhav

חשיפה: בדואים גבו דמי חסות מחיילים בדרום

זוכרים את מלחמת יוה"כ - כל חייל שני דיווח על התעצמות צבאות האויב אבל הגנרלים נחרו בבוז. גם עכשיו המחדל מתרחש שוב: פלנגות חמושות, שכרגע נקראות משפחות פשע, מתחמשות בנשק צה"לי גנוב ומתקדם. כבר שנים שהגנרלים שאמורים להגן עלינו, על המדינה ועל הדמוקרטיה... ישנים "על האף". כמו בשנת 1973. אתם חושבים שהכותרת הזאת דמיונית. עוד כמה חודשים היא לא תהיה.


השבוע ראיין אמנון לוי בתכניתו את ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן, בנושא הפשיעה במגזר הבדואי. העיתונאי היהודי שואל את ראש העיר הערבי "איך זה שאתם לא מרסנים את הצעירים שלכם?" הוא נענה בפשטות: הכיצד יתכן שבסיסי צהל בדרום חשופים לכניסת צעירים בדואים שגונבים נשקים מתקדמים?

מאיפה מגיע הנשק לפלנגות בישראל?

הנשק לא מגיע מהחלל ולא ממשלוחי נשק מחו"ל (המוסד והשב"כ היו יודעים על כך) הוא מגיע ממחסני צהל המופקרים (בכוונה או שלא) ולפעמים מידיהם של חיילי צהל שמשתפים פעולה. כן. צבא הגנה לישראל משמש היום כמקור הנשק העיקרי של מי שמאיימים על שלמות מדינת ישראל - פלנגות ערביות. תקראו עוד פעם, תכעסו עלי, אבל בסוף תפנימו - מי שאמור להגן עלינו - הורג אותנו ומסכן את ביטחון ישראל.


רגע , אבל צהל זה חיילים פשוטים, קצינים ומפקדים בכירים - מי מהם אחראי לכך? הלוחם שרואה ולא מגיב או המפקדים הבכירים? תשמעו סיפור: לפני מס' חודשים חייל צהל אמיץ, מגדוד 932 של הנח"ל, יצא לרדוף אחרי גנבי ציוד מבסיס צאלים. כמו לוחם צה"ל ראוי הוא חתר למגע ונכנס אחריהם לתוך הישוב הבדואי ביר הדאג', התפתחה קטטה בינו לבין הגנבים והחייל דרך את נשקו. מה הייתה התגובה של מפקד בסיס צאלים, אל"מ אוהד מאור? ציון החייל לשבח על אומץ ליבו ? לא . אולי הקמת

יחידת מרדפים אקטיבית שתטיל מורא על גנבי הנגב? גם לא. אז מה כן? אל"מ מאור פרסם פקודה לפיה אין לבצע יותר מרדפים אחרי גנבי ציוד. מעניין מה היו חושבים אנשי "ארגון השומר", שעל בסיס התפיסה האקטיבית שלהם נגד האויב הוקם הכח היהודי הלוחם, שבו משרת אל"מ מאור? בפעם הבאה שתראו לוחם חושש להתעמת תבינו - הוא לא חושש מהגנב אלא מתגובת המערכת הצבאית שלא מגבה אותו. חבר'ה, באתם לשתות או לחפש מה לגנוב...


ובכלל איך זה יכול להיות, אל"מ מאור, שבבסיס צאלים גנבים נכנסים בחופשיות?! איך אתה כמפקד הבסיס מסביר זאת? אולי בכלל אשאל איך אתה מסביר את העובדה שרעולי פנים מסתובבים בין הכוחות המתאמנים וצופים באימונים - בטקטיקות לחימה, יכולות טיפוס ותמרון של הכלים המשוריינים, סוגי תקלות וזמן טיפול בהן ועוד.... רעולי פנים שצופים בלוחמים מתאמנים ... ואולי גם מצלמים כדי להעביר אל החמאס והחיזבאללה, לצורך ביצוע תחקירים ולמידת היכולות שלנו ?

צילום: חטיבת דוברות משטרת ישראל, ארכיון


אבל האמת היא שאל"מ מאור לא המציא את הבעיה הוא רק חלק ממנה. הבעיה מתחילה הרבה לפניו. כל מפקדי המטכ"ל בעשור האחרון יודעים על התופעה. ולפי התוצאות בשטח או שלא עשו כלום או שנכשלו בפתרון הבעיה. הייתם מאמינים שטייסים יחששו לנסוע לבסיס שבו הם משרתים? הייתם מאמינים שחיילי יחידות מובחרות במילואים יצטרכו להעמיד שמירה על הציוד הפרטי ועל הנשק שלהם?


רמטכ"ל הוא מפקד העליון של הצבא. הוא לא מפקד בסיס חסר מעוף והבנת המציאות באזורו. הוא צריך להיות מנהיג, כזה שרואה את הכל - 360 מעלות ולמרחוק. האם רפו"ל היה מאפשר זאת? אריק שרון כאלוף פיקוד? ואם במנהיגים עסקינן - מה היה עושה בן גוריון במקום אלופי צהל למודי המלחמה? כן אותו זקן, עם מכנסיים עד הצוואר שחיילות וגבורה צבאית לא ממש מתלבשים עליו - לו היה רמטכ"ל האם היה מאפשר זאת? הוא שלח את הפלמ"ח כדי מנוע מהאצ"ל להחזיק בנשק - פעולה שנויה במחלוקת שכמעט וגרמה למלחמת אחים. ומה איתכם אלופי המטכל בעשור האחרון? אף אחד מיכם לא מבין שהנשק הזה מחמש פלנגות ואת ההשלכות של זה על מדינת ישראל והדמוקרטיה? אנחנו מזלזלים בשכנתנו הצפונית בעוד אנחנו מתחילים להיראות כמוה?


אם גדי אייזנקוט היה מנכ"ל של מפעל, שסובל מגנבות ענק, הוא היה ממשיך בתפקידו? נניח שבני גנץ היה מנכ"ל של מפעל הייטק סודי שאליו היו נכנסים אנשים ללא פיקוח, שיתכן שחלקם הם מרגלים מטעם מפעל מתחרה, האם הוא היה נשאר בתפקידו?! רק שבמדינת ישראל, כמו בישראל של שנת 1973 - אסור לדבר סרה באלופים וברמטכ"ל. ח"כ מפחדים מהם, מעריצים אותם או טיפשים מידי כדי להבין את גודל המחדל וותוצאותיו. עיתונאי חצר של מערכת הביטחון ופרשני ביטחון "ממלכתיים" באולפני החדשות - כל אלו יקטלו בלשון חריפה את כל מי שייעיז לצעוק כלפי הגיבורים העטורים האלו שהמלך הוא עירום - ולא רק עירום אלא שיש לו גם גוף מאוד מכוער.


יום אחד זה יקרה. נגלה שיש לנו כאן קבוצה לאומית חמושה שצריך להתחיל לדבר איתה, להתחשב בה, להיכנע לה ולעשות את מה שהיא דורשת. אחרת היא תפעיל את כל הנשק שגנבה מצה"ל נגד המדינה מוסדותיה ואזרחיה. תשתלט על כבישים. תפגע באזרחים ותהרוס תשתיות לאומיות מרוחקות שאי אפשר לשמור עליהן כל הזמן. בלבנון קוראים לה חיזבאללה. איך יקראו לה בישראל?


הערה חשובה : אני מבקש לצאת נגד ההכרזה על פשיעה "ערבית" או על נרצחים ב"מגזר הערבי". לטעמי מדובר באבחנה גזענית, שמבחינה בין דם ערבי לדם יהודי. נרצח הוא אזרח ישראלי. הנפגעת היא החברה הישראלית, שכוללת בתוכה כ 1.5 מיליון ערבים, שחיים תחת פחד וטרור של מנהיגי הפלנגות. בתוך ה 1.5 מיליון הללו נמצאים רופאי בתי חולים, חוקרים, שוטרים, חיילים קרביים (כן , גם זה) שופטים, סופרים ועוד.... הם לא מגזר ערבי הם חלק ממדינת ישראל ודרך אגב ... הפשיעה הערבית כבר מזמן מפעילה פושעים יהודים, כחיילים שלה, במגזר ה"יהודי"- ככה שהם כבר מזמן שולטים גם בחיי היהודים. לתפארת מדינת ישראל.

 
 

Comments


bottom of page